Dokumenty
MEBLE PRACOWNICZE
dodano:

Tworzenie i wyposażenie biura wiąże się z odpowiednim rozplanowaniem przestrzeni, sprzyjającym ułatwieniu wykonywania wszelkich czynności i poruszania się po nim, ale także korzystnie wpływającym na samopoczucie i komfort przebywających w nim osób – jedno i drugie pozytywnie przekłada się na efektywność wykonywanej pracy.

Zamiast przypadkowych mebli, w miejscu pracy muszą się więc znaleźć profesjonalnie, odpowiednio dobrane i dostosowane meble pracownicze. Kompletując i zamawiając je, należy uwzględnić indywidualne parametry związane z każdym pomieszczeniem – jego wielkością, kształtem, charakterem wykonywanej pracy, wykorzystywanymi do niej urządzeniami oraz ilością przebywających na stałe osób.

Najlepsze są meble, które umożliwiają zmianę konfiguracji w razie potrzeb i dostosowane do pracy przy komputerze (oczywiście, o ile zachodzi to w danym obiekcie). Takie meble mają odpowiednio usytuowane otwory, przeznaczone do poprowadzenia przez nie kabli komputerów i pochodzących od innych urządzeń biurowych.